چهره پردازی در سینما و تلويزیون

آموزش گریم ، عکسهای گریم

آموزش حرفه ای گریم عبدا... اسکندری

+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

Recipe Foam Gelatin


+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

کمبود کتابهای آموزش گریم

«عبدالله اسكندري» استاد چهره‌پردازي با اشاره به كمبود كتاب‌هايي با موضوع چهره‌پردازي در كشور، گفت: آموزش چهره‌پردازي ابتدا از طريق كتاب و به صورت عملي در كشور تدريس مي‌شد، اما اخيرا سي دي‌هاي آموزشي جايگزين كتاب شده‌اند. «اسكندري» طراح چهره و مدرس چهره پردازی در گفت و گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) گفت: كاهش چاپ كتاب هاي چهره پردازي به اين دليل است كه با پيشرفت تكنولوژي، سي دي هاي آموزشي به دلايل مختلف از جمله ارزان تر بودن، حمل و استفاده آسان در محل كار و منزل به مرور جايگزين كتاب شدند.وي تصريح كرد: يكي ديگر از دلايلي كه چاپ و انتشار كتاب طراحي چهره كاهش يافته اين است كه چهره پردازي بايد علاوه بر آموزش تئوري، به صورت عملي تدريس شود تا هنرجويان از تجربه لازم براي طراحي چهره برخوردار باشند.اسكندري خاطرنشان ساخت: گريمورهاي ايران در خاورميانه رقيب ندارند و تنها بايد دانش خودمان را در اين زمينه ارتقا دهيم. وي درباره انتقال تجارب خود از طريق كتاب يادآور شد: ابتدا قصد داشتم كتابي را در اين زمينه چاپ و منتشر كنم، اما با توجه به موارد ذكر شده ترجيح مي دهم اين تجارب در كلاس درس و به صورت عملي در اختيار هنرجويان قرار گيرد.« اسكندری» چهره پرداز، طراح چهره و مدرس چهره پردازی سال 1324 در تهران متولد شد. وی در بیش از 170 فیلم بلند، 20 سریال تاریخی و چند اجرای تئاتر و اپرا چهره پردازی كرده است.بعد از گنجاندن بخش چهره‌ پردازی در لیست بهترین‌های جشنواره فیلم فجر که از دوره هفتم اتفاق افتاد، «عبدالله اسکندری» برای فیلم‌های «مادر»، «ناصرالدین شاه اکتور سینما»، «بلندی‌های صفر»، «آخرین بندر»، « روز واقعه» و «ساحره» برنده سیمرغ بلورین این رشته شده است. وی در فرانسه، سوریه، امارات و مالزی هم به عنوان طراح گریم و هم به عنوان چهره پرداز كاركرده است و بارها موفق به دریافت جایزه ویژه از جشنواره های جهانی فیلم شده است. اسكندری احساس خود را در باره این هنر چنین بیان می كند: "چهره پردازی، احیای هنرپیشه در نقش اوست. هنگامی كه چهره هنرپیشه ای را گریم می كنم از او می خواهم در آینه بنگرد و به تدریج، هماهنگ با تغییراتی كه در چهره اش ظاهر می شود و نقشی كه ایفا می كند در درون نیز دگرگون شود. هر گاه چهره ای كه می‌آفرینم با شخصیتی كه هنرمند خلق می‌كند، هماهنگ شود، تجدید حیات هنرمند در نقشش محقق خواهد شد."
+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

گریم پیری . نیکی کریمی

+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

زخم با لاتکس

+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

خراشیدگی

*******************************************************

 برای ایجاد خراشیدگی روی پوست ابتدا اسفنج سیاه ( تصویر بالا ) را به رنگ قرمز سوپراکالر می مالیم و بر روی پوست میکشیم به طوری که فشار اسفنج روی پوست کنترل شده باشد و فشارخیلی زیادی به اسفنج وارد نمیکنیم سپس اینبار اسفنج را به رنگ قهوه ای تیره و خاکستری می مالیم و روی رنگ قرمز می مالیم باید طوری اینکار را انجام دهیم که حالت طبیعی داشته باشد سپس اطراف آن را با قلمو رنگ صورتی میزنیم و رنگها را با یکدیگر محو میکنیم برای طبیعیتر شدن کارمان میتوانیم روی قسمت خراشیدگی را کمی چرب کنیم .

******************************************************

+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

فرمول ساخت فوم ژلاتين

*******************************************************

450 گرم گليسيرين مايع + 450 گرم سوربيتول هر دو اين مواد را ميتوانيد در داروخانه تهيه كنيد . 150 تا 200 گرم پودر ژلاتين بدون طعم و مزه .ميتوانيد از فروشگاههاي فروش مواد شيريني تهيه كنيد . گليسيرين و سوربيتول را به اضافه يك قاشق غذاخوري آب در يك ظرف شيشه اي يا پلاستيكي خوب مخلوط كنيد و ۴ دقیقه در مايكروو در درجه 800 درجه فارنهايت بگداريد . اين مايع بايد تا حدي گرم شود كه با گذاشتن انگشتتان در اين مايع دستتان نسوزد نكته : شما نبايد اجازه دهيد اين مايع بجوشد چون با جوشيدن كيفيت خود را از دست ميدهد. سپس آهسته آهسته پودر ژلاتين را اضافه كنيد و بهم بزنيد و 5 دقيقه اي آن را به همان حال رها كنيد تا زلاتين در اين مايع گرم حل شده و جذب شود سپس مجدداْ آن را 2 دقيقه در مايكروو بگذاريد سپس از مايكروو بيرون آورده و كمي صبر ميكنيم تا خنك شود و از تكان دادن غافل نشويم و مطمين شويم كه ژلاتين ما كاملا حل شده باشد وپس از آن يك قطره از اين محلول را بر روي پوست تست ميكنيم تا مطمئن شويم به قدر كافي خنك شده باشد اگر چه اين مايع در ابتدا خيلي شل و بي حالت است ولي به تدريج حالت گرفته و سخت ميشود آن را در يك ظرف در دار بريزيد و در موقع لزوم فقط با كمي گرم كردن از آن استفاده كنيد از اين ماده ميتوان بجاي فوم لاتكس استفاده كنيم هر چند كيفيت فوم اسفنجي را ندارد ولي خيلي ارزانتر و با صرفه تر است .

*******************************************************

+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  | 

ایجاد زخم (جلال معیریان برنامه آموزش گریم و چهره پردازی از شبکه آموزش)

+ نوشته شده در  ساعت   توسط جلال شاکر همزه  |